• Logo
 • Kontaktujte nás
  0911 781 343
  Po-Pia: 9:00-17:00
 • Môj profil
 • 1 ks
  za 56.00,- €

Dôležité upozornenia a pokyny k používaniu foriem

 • Návod na razenie obkladuNávod na razenie obkladu
 • Návod na razenie dlažbyNávod na razenie dlažby
 • Návod ako si odliať obkladNávod ako si odliať obklad
 • Návod ako si odliať dlažbuNávod ako si odliať dlažbu
Dôležité upozornenia a pokyny k používaniu foriem

1. Odchylky v tvare a presnej veľkosti sú bežným javom, keďže klasické živice-kaučuky sa vekom jemne zmršťujú.Preto pre profesionálne použitie treba žiadať výrobu na zákazku zo špeciálnych živíc, ktoré sa nezmršťujú a držia presný rozmer aj tvar. V prípade zákazkovej výroby zo špeciálnych živíc je pre profesionálne použitie možná až 5 ročná záruka. Záruka však bude uznaná


iba v prípade dodržania všetkých našich bezpečnostných pokynov uvedených nižšie a návodu na manipuláciu s formou či razítkom/dodávané v každom balení/.V opačnom prípade nebude záruka ani reklamácia uznaná! Záruka sa vzťahuje iba na naše razítka! Každé naše razítko je na zadnej strane označené špeciálnym logom, ktoré je vyrazené do razítka.


2. Každú formu či razítko je nutné pred prvím použitím riadne poumývať saponátom a teplou vodou, aby sme formu zbavili separačného prípravku, ktorý sa používa pri jeho výrobe. Takto umyté razítko či forma je pripravená na riadne používanie.

 

3.Po každom skončení prác je nutné formu riadne poumývať teplou saponátovou vodou, následne opláchnuť čistou vodou a nechať vyschnúť. Následne suchú formu ošetríme silikónovým olejom v spreji a uskladníme samostatne tak, aby neprišlo do priameho kontaktu s agresívnym prostredím, chemikáliami, riedidlami, benzínovými čističmi, liehom a inými rozpúšťadlami, nakoľko by mohlo dôjsť k priamemu poškodeniu samotnej formy/razítka a tým k obmedzeniu alebo úplnému zamedzeniu ďalšieho používania.
 

4. Formy taktiež nijako nezaťažujeme a nevystavujeme priamemu kontaktu s inými predmetmi ako napríklad dlhodobému priamemu tlaku na samotnú formu, nakoľko by mohlo prísť k deformácií samotnej formy a tým obmedzeniu jej plnohodnotného používania.
 

5. Pri manipulácií sa formami či razítkami nepoužívame žiadne ostré predmety či náradie, aby nedošlo k poškodeniu/prerezaniu vrchného či spodného materiálu, čím môže časom dôjsť k úplnému obmedzeniu či zamedzeniu plnohodnotného používania samotnej formy či razítka.

V prípade však že sa vám niečo také stane, poskytneme vám bezplatný záručný aj pozáručný servis a formu vám zdarma zavulkanizujeme, uhradíte si iba prepravné náklady! Takže formu môžete bez obáv používať ďalej.


Pri nedodržaní upozornení a pokynov na používanie našich foriem nenesieme žiadnu zodpovednosť za chyby spôsobené užívateľom počas nesprávneho používania razítka či formy, taktiež za nesprávne uskladňovanie výrobku/napr.kontakt s agresívnym prostredím,chemikáliami alebo kontakt s predmetmi,ktoré môžu spôsobiť deformáciu priamym dlhodobým tlakom na razítko/!

 • Návod na razenie obkladuNávod na razenie obkladu
 • Návod na razenie dlažbyNávod na razenie dlažby
 • Návod ako si odliať obkladNávod ako si odliať obklad
 • Návod ako si odliať dlažbuNávod ako si odliať dlažbu
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Informácie sa zdieľajú s Google. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.
Rozumiem